OSOBNÍ
TRENÉR

Svěřte se do rukou profesionála!
Kompletní služby osobního fitness trenéra
zahrnující sestavení tréninkového
a stravovacího plánu.

S ČÍM VÁM POMŮŽE OSOBNÍ TRENÉR

Vlastnímu cvičení předchází testování svalů pomocí speciálních cviků (diagnostická prohlídka). Při diagnostické prohlídce jsou svaly rozděleny na zkrácené a oslabené (svalová disbalance).

Poté osobní trenér sestaví individuální tréninkový plán vhodných strečinkových a posilovacích cviků. Zkrácené svaly budeme protahovat a na druhé straně oslabené posilovat.

Počáteční cvičení zahrnuje zpevnění svalového korzetu kolem páteře, pánve a hrudníku = postup cvičení od centra k periferiím. Toto zpevňující období trvá přibližně 6 až 12 týdnů. Při tom jsou přidávány cviky a postupy umožňující plnit ostatní cíle, které si cvičenec předsevzal.

PROČ SPOLUPRACOVAT
S OSOBNÍM TRENÉREM

  • Trénink je lepší, než když cvičíte sami.
  • Osobní trenér vás vede ke správnému provedení pohybu tak, aby daný cvik byl pro vaše tělo přínosem a bylo vyloučeno poškození svalů a kloubů nevhodným provedením při cvičení.
  • Hlídá vhodnost použité zátěže.
  • Máte ho vždy za zády, pomůže vám překonat slabé chvilky, ochotně navede a poradí. Váš trénink bude efektivnější a vy tím rychleji dosáhnete svých cílů bez zbytečných komplikací a zranění.
  • S osobním trenérem lidé vynechávají trénink méně často, než když cvičí sami.Tím pádem rychleji dosáhnou svých stanovených cílů.

CVIČTE SPRÁVNĚ S OSOBNÍM TRENÉREM

Mnoho lidí má v dnešní době tělesné obtíže vznikající díky jednostrannému zatěžování a nečinností. Bolesti v zádech, kloubech či mezi lopatkami jsou varovným signálem, kterým tělo dává najevo, že je něco v nerovnováze.

Hlavním cílem zdravého cvičení je odstranění svalové nerovnováhy (disbalance). I ti, kteří přišlI do fitcentra ,,hlavně shodit tuk a vytvarovat postavu„ pochopí že bez zpevněného svalového korzetu nemohou bezpečně dále pokračovat s cvičením.

Prvořadým úkolem cvičení by mělo být zajištění správného fungování pohybového systému, tedy podpora zdraví. Pojem zdraví úzce souvisí se spokojeností a radostí, neboť pojem zdraví neobsahuje pouze stav našeho těla, ale i psychický stav.

Lze tady říci, že správné cvičení ovlivňuje i naší duši. Zvláštní pozornost je věnována cvičencům, kteří mají nějaké zdravotní potíže a necítí se být úplně fit, zde pak platí cvičit pouze ve spolupráci s ošetřujícím lékařem.